RealMadrid vs Villarreal 1-1 (Ρονάλντο Πεν.51', Μορένο 64')

-90+3'Ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του σημερινού αγώνα.  -90+1' Κεφαλιά του Ρονάλντο, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. -86' Ωραία κεφα...

-90+3'Ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του σημερινού αγώνα.

-90+1' Κεφαλιά του Ρονάλντο, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

-86' Ωραία κεφαλιά του Βιέτο, διώχνει δύσκολα ο Κασίγιας.

-85' Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Χεσέ, η μπάλα φεύγει άουτ.

-81' Τρίτη Αλλαγή για την Ρεάλ, ο Τσιτσαρίτο μπαίνει,Μπενζεμά βγαίνει.

-80' Σουτ του Ρονάλντο, η μπάλα άουτ.

-78' Δεύτερη Αλλαγή για την Ρεάλ, ο Ίσκο βγαίνει για να μπει ο Ιγιαραμέντι.

-73' Πρώτη Αλλαγή για την Ρεάλ, ο Λούκας Σίλβα δίνει την θέση του στον Χεσέ Ροντρίγκεζ.

-72' Τρομερή κεφαλιά του Ρονάλντο, ακόμη πιο εντυπωσιακή η απόκρουσε του Ασένχο.

-69' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Ρονάλντο ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Μπαϊλί, βγήκε τετ-ατετ με τον Ασένχο, όμως και πάλι ο κίπερ της Βιγιαρεάλ τον σταμάτησε.

-64' ΓΚΟΛ! Ο Ζεράρ Μορένο με συρτό σουτ στην αριστερή γωνία του Κασίγιας φέρνει το ματς στα ίσια.

-61' Ο Ρονάλντο απέτυχε να αξιοποιήσει ένα φάουλ από μέση απόσταση και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

-57' Ο Ρονάλντο πήρε μια πάσα, κοντρόλαρε ωραία και σούταρε από περίπου 24 μέτρα. Ήταν μια καλή προσπάθεια, αλλά πήγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

-55' Ο Μπέιλ υποδέχθηκε ωραία μια πάσα. Εξαπέλυσε ένα σουτ από την άκρη της περιοχής, αλλά το έστειλε ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-54' Τετ-α-τετ του Ρονάλντο με τον Ασένχο, τον σταματάει ο κίπερ της Βιγιαρεάλ.

-51' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΝΤΕ ΡΟΝΑΛΝΤΟΟΟΟΟ και 1-0 η Ρεάλ Μαδρίτης με πέναλτι του πορτογάλου άσου.

-51' ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η Ρεάλ μετά από μαρκάρισμα του Μπαιλί στον Κριστιάνο Ρονάλντο.

-47' Σουτ του Ρονάλντο, μαζεύει ο Ασένχο.

-46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45+2' Το τελικό σφύριγμα ακούστηκε και δεν υπάρχει κάτι άλλο να δούμε στο πρώτο ημίχρονο..

45+1' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο από μακρινή απόσταση. Η ευκαιρία πήγε χαμένη καθώς η μπάλα πέρασε με φάλτσο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-44' Ο Βαράν συγχρόνησε τέλεια τον βηματισμό του ώστε να πάρει την μπάλα από την εκτέλεση κόρνερ. Το τελείωμα του από θέση κοντά στο σημείο του πέναλτι ήταν πολύ κακό, καθώς πήγε πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-42' Σέντρα του Μπέιλ, η μπάλα κοντράρει και βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι της Βιγιαρεάλ!

-34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Βαράν πιάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να σκάει στο χορτάρι και να φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ασένχο.

-30' O Mπέιλ πιάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

-23' Ο Πέπε σηκώθηκε ψηλά για να εκμεταλλευτεί μια ωραία σέντρα μέσα στην περιοχή από την εκτέλεση φάουλ, και έπιασε μια κεφαλιά κοντά από το σημείο του πέναλτι που πήγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-20' Τρομερή 40άρα μπαλιά του Κρόος στον Μπέιλ. Ο Ουαλός κάνει το γύρισμα στην περιοχή, όμως Μπενζεμά και Ρονάλντο δεν μπορούν να την στείλουν στα δίχτυα.

-12' Απίστευτη διπλή ευκαιρία για την Βιγιαρεάλ. Ο Μορένο βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κασίγιας, με τον κίπερ της Ρεάλ να τον σταματά. Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα φτάνει στον Μόι Γκόμες που κάνει το σουτ, όμως ο Καρβαχάλ διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή!

-9' Πολύ καλή προσπάθεια από τον Λούκας Σίλβα ο οποίος πήρε μια πάσα στην άκρη της περιοχής και σούταρε. Η μπάλα πήγε λίγα εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι.

-7'  'Αστοχο σουτ του Κριστιάνο Ρονάλντο. Η πρώτη τελική της Ρεάλ.

-5' Σουτ του Ντος Σάντος, αλλά η μπάλα βρίσκει την εξωτερική πλευρά των διχτύων. Όπως φάνηκε από το ριπλέι, ο επιθετικός της Βιγιαρεάλ ήταν σε θέση οφ-σάιντ.

-1' Ξεκίνησε το παιχνίδι